İstanbul dekoratif taş duvar kaplama arayışında olanlar için bu yazımızda, Dekoratif Taş Duvar Kaplama nedir? Patlatma Taş nedir? Gibi sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul’da evlerinde ve çalışma ortamlarında ortamın havasını değiştirecek dekorasyon fikri arayanlar için duvar kaplamaları önerilmektedir. Ancak duvar kaplamalarının da farklı çeşitleri ve incelikleri bulunmaktadır.

İstanbul patlatma taş ve taş duvar kaplama hakkında bilgiler ve fiyatları oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Yeni oluşturulan ya da yeniden düzenlenecek mekanlarda tercih edilen taş duvar kaplamaları, bulunduğu ortama ayrı bir hava katmakla birlikte, farklı renkleri ile oldukça şık bir görünüm sunmaktadır. Ancak tercih edecek kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli detayları bulunmaktadır. İstanbul’da patlatma taş ve taş duvar kaplama yaptırmak isteyenler için, merak edilen soruların yanıtları…

Patlatma taş, iç ve dış cephelerde kullanılan, ham doğal taşlardan belirli bir ölçüde kesilerek elde edilen bir kaplama ürünüdür. Dekoratif amaçlı kullanılan patlatma taş, doğanın sunduğu ham taşlardan oluşmakta ve fabrikalarda işlenmektedir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması sebebi ile oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca antibakteriyel özelliğe sahip olması sebebi ile çok fazla temizlik gerektirmemektedir. İstanbul patlatma taş fiyatları da merak edilen konular arasındadır.

Patlatma taş uygulanırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Patlatma taşlar, uygulanacak zemine göre farklı ebatlarda, fileli ya da adet olarak üretilebilmektedir. Özel bir yapıştırıcı madde ile tek tek patlatma taşlar yerleştirildiği için burada işçilik ve sabır oldukça önemlidir. Özenli ve sabırla yapılan kaplamalarda oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu sebeple fiyatlar, taşların ebatlarına ve işçiliğe göre değişkenlik göstermektedir.

Dekoratif Taş Kaplama ise, doğal taşlardan farklı olarak çimento, kum, pomza ve renk pigmentlerinden oluşan malzemelerin kalıplara dökülmesi ile elde edilen yapay taşlar olarak bilinmektedir. Kültür taşı olarak da bilinen dekoratif taşlar, kaplaması yapılan ortamın atmosferini değiştirdiği ve şık bir görünüm sunduğu için oldukça tercih edilmektedir. Doğal taşlardan esinlenerek üretilen dekoratif taş kaplamalar, farklı renk ve model seçenekleri ile her ortama uyum sağlamaktadır.

İstanbul taş duvar kaplama yaptırma fiyatları merak edenler için, ev ve iş yerlerinin iç mekanlarında ve dış cephelerinde kullanılan taş duvar kaplama, bulunduğu zeminin yapısına ve ebatına göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Zemin taş duvar kaplamaya uygun değilse, önce düzenleme işlemi yapılmakta ve ardından taş duvar kaplanmaktadır. İstanbul taş duvar kaplama, patlatma taş ile iç ve dış cephe uygulamaları İndiana Stone tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. 23 yıllık tecrübesi ile İndiana Stone, birçok çeşit ürünü ve profesyonel ekibi ile İstanbul’da hizmet vermektedir.

Call Now Button
×